Najnowsze informacje

LifeChurch
08 lut 2016

Kościół online?

Nowe technologie już przed kilkoma, a nawet kilkunastoma laty wkroczyły i zadomowiły się w codziennym życiu. Zawładnęły każdą jego dziedziną. Pojawiają się głosy, że cyfryzacja nie sięgnie między innymi wiary i kościoła. Nic bardziej mylnego. Działalność internetowa zaobserwować można i tutaj. Bez trudu w sieci odnajdziemy strony internetowe parafii czy

Janusz Marek 0
Profil Franciszka na Twitterze
11 sty 2016

Nowe technologie a Kościół

Branża technologiczna jest systematycznie poddawana transformacjom i najprawdopodobniej jako jedna z niewielu dziedzin jest aż tak nieprzewidywalna. Nieco inaczej – mimo że nie sposób to porównywać – wygląda sprawa Kościoła katolickiego. Zdaniem niektórych to na tyle skostniała instytucja, że trudno będzie cokolwiek w niej zmienić. Mimo mało przychylnych opinii sceptyków

Janusz Marek 0
Śmierć użytowników Facebooka nie oznacza automatycznego usunięcia informacji na ich temat
28 gru 2015

Internetowe cmentarzyska

O popularności mediów społecznościowych nie będziemy się rozpisywać, bo z ich potencjału i znaczenia zapewne większość z was zdaje sobie sprawę, jednak poruszymy nieco mniej popularny temat dotyczący tego, co dzieje się z kontami zmarłych na profilach społecznościowych na przykładzie Facebooka.

Janusz Marek 0
Wrocław
16 gru 2015

Anegdoty o Wrocławiu

Każde miasto w Polsce, mniejsze czy większe, ma swój niepowtarzalny charakter. Oferuje coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Jednym z takich miast jest Wrocław, z historią którego związane są liczne anegdoty.

Janusz Marek 0
Isaac Newton
04 gru 2015

Anegdoty o Isaacu Newtonie

Issac Newton to wybitny, doskonale wszystkim znany wielki uczony. Twórca podstaw fizyki klasycznej. Sformułował między innymi prawo powszechnego ciążenia, uzasadnił także prawa Keplera. Z osobą Newtona wiąże się wiele ciekawych, tych mniej i bardziej znanych anegdot. Jedna z najpopularniejszych anegdot związana jest właśnie z powszechnym prawem ciążenia. Kiedy Issac Newton

Janusz Marek 0
Hitler
21 sie 2015

Anegdoty o Hitlerze

Nie sposób pisać o Adolfie Hitlerze w oderwaniu od potwornego ludobójstwa i faktu, że był jednym z największych zbrodniarzy w historii ludzkości. Jednak – jak to zwykle bywa – postacie kontrowersyjne i przerażające wzbudzają niemałe zainteresowanie. Ludzie próbują dociekać, kim dana osoba była, jak funkcjonowała w środowisku, chcąc poznać ją

Janusz Marek 1
SHARE

Sample Home