Najnowsze informacje

Hitler
21 sie 2015

Anegdoty o Hitlerze

Nie sposób pisać o Adolfie Hitlerze w oderwaniu od potwornego ludobójstwa i faktu, że był jednym z największych zbrodniarzy w historii ludzkości. Jednak – jak to zwykle bywa – postacie kontrowersyjne i przerażające wzbudzają niemałe zainteresowanie. Ludzie próbują dociekać, kim dana osoba była, jak funkcjonowała w środowisku, chcąc poznać ją

Janusz Marek 0
podpis mozart beethoven bach
13 sie 2015

Anegdoty o muzykach

Każda dziedzina życia generuje coraz to nowe zaskakujące i zdumiewające, a przy tym z humorystyczne historie. Różnego rodzaju opowieści powstają na przestrzeni lat, niektóre z nich przytaczane są po dzień dzisiejszy. Na przykład te dotyczące muzyków.

Janusz Marek 0
albert einstein
06 sie 2015

Anegdoty o znanych ludziach

Zdumiewające, zabawne, ale i dydaktyczne – takie nierzadko mogą być historie spotykające każdego człowieka. Niecodzienne historie, zaskakujące zdarzenie spotykają również znanych i cenionych ludzi. Mark Twain czy Albert Einsteinie stali nie bohaterami niejednego komicznego opowiadania, które przytaczać można by bez końca. „Kamień spadł mi z serca…” Okazuje się, że Mark

Janusz Marek 0
starość
05 sie 2015

Dzień świstaka, który trwa od dziesięciu lat

Wyobraźcie sobie młodego mężczyznę w fotelu dentystycznym. Sytuacja, jakich wiele. Rutynowy zabieg, któremu większość z nas jest poddawana w trakcje swojego życia przynajmniej kilka razy. Szybki wywiad medyczny, znieczulenie i… pustka. Bohater tej historii, William*, żołnierz Brytyjskich Sił Zbrojnych od feralnego zabiegu, który miał miejsce 14 marca 2005 codziennie, na

Janusz Marek 0
dziecko z telefonem
31 lip 2015

Kiedyś trzepak, teraz komputer. Jak technologia wpływa na wychowanie dzieci?

Temat technologii i rodzicielstwa wzbudza niemałe emocje, konfrontując odmienne podejścia i skrajne argumenty. Kontrowersje z nim związane wynikają z relacji z własnymi rodzicami, negatywnej roli przypisywanej urządzeniom, obawy przed uzależnieniami, wyższością rozrywki w świecie realnym nad tą wirtualną czy z wielu innych przyczyn utrudniających wdrożenie nowoczesnych urządzeń do dziecięcego świata.

Janusz Marek 0
uliczka w nikiszowcu
31 lip 2015

Anegdoty o Śląsku

Śląsk wzbudza skrajne emocje. Dla jednych jest miejscem o niepowtarzalnym klimacie, którego nie można porównać do żadnego innego miejsca na polskiej mapie, innym kojarzy się z zanieczyszczonym powietrzem, ponurym krajobrazem przypominającym czasy dawnej świetności, bezrobociem, brakiem perspektyw i węglokopami. Jedno jest pewne – nie jest nijaki. Pisarz i publicysta Stefan

Janusz Marek 0
SHARE

Sample Home