Ciekawostki

Social media wkroczyły do kościołów

Portale społecznościowe cieszą się ogromną popularnością. Konta na nich zakłada coraz więcej osób niezależnie od wieku. Pojawiają się profile osób prywatnych, firm, szkół, przedszkoli, a nawet instytucji kościelnych. Taki stan rzeczy zapewne zadziwia już coraz mniejsze grono osób. Podczas niedzielnych mszy świętych księża zachęcają do śledzenia profilu kościoła na Facebooku, Twitterze czy innymi portalu.

Niczym zaskakującym nie są także wydarzenia tworzone przez poszczególne parafie i zachęcanie do udziału na przykład w rekolekcjach czy pielgrzymkach. W prowadzenie profilu kościoła chętnie angażują się sami parafianie. W internecie znaleźć można znaleźć mnóstwo wpisów na ten właśnie temat, pojawiają się również informacje, że pomysł założenia strony kościoła nierzadko wychodzi od wiernych. Dlaczego? Bo w ten sposób są na bieżąco z wszelkiego rodzaju ogłoszeniami i nie tylko. Nasuwa się jednak pytanie – czy portale społecznościowe są odpowiednim miejscem dla instytucji kościelnych?

Jest to temat do zagorzałych dyskusji, po dwóch przysłowiowych stronach barykady stanie zapewne pokolenie młodych i osób starszych. Sama dyskusja zaś trwać mogłaby w nieskończoność, a i tak nie zostałaby rozstrzygnięta – ile osób, tyle poglądów. Kościół chcąc dotrzeć do młodych, którzy bardzo dużo czasu spędzają właśnie na portalach społecznościowych, decydują się na założenie profili, licząc na zainteresowanie. Wątpliwościom nie ulega fakt, że takie działania znajdą wielu swoich przeciwników. Kościół i portale społecznościowe to temat rzeka. Zapewne wiele osób wie, że na jednym z takich serwisów konto założył nawet Papież Franciszek. Jak zatem kościół odnosi się do korzystania z social mediów? Wniosek nasunąć się może tylko jeden…

Projektor
Poprzedni

Co kupić dziecku na Wielkanoc?

Zwyczaje wielkanocne
Następny

Ostereierbaum, bilby, pieczone legwany, ogniska, kryminały, czyli zwyczaje wielkanocne na świecie

Janusz Marek

Janusz Marek

Janusz Marek to wyjątkowa postać współczesnego świata, której żaden temat nie jest obcy. Wierzy w siłę internetu i słowa pisanego, dlatego też w serwisie ksiegi-parafialne.pl będzie publikował historie, ciekawostki, odkrycia, życiorysy, a także wiele innych informacji, które być może będą miały wpływ na dalsze dzieje ludzkości.

Brak komentarzy

Pozostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>