Ciekawostki

Co kupić dziecku na Wielkanoc?

Zakup prezentu dla dziecka na tzw. zajączka to nie lada wyzwanie. Im starsze, tym trudniej. Większe wymagania, coraz trudniejsze do spełnienia marzenia pt. „bo Ala ma” zakrawają o szantaż emocjonalny. Nie dajmy się jednak ogłupić i wybierajmy z głową. Najlepiej wcześniej, żeby uniknąć tłumów w hipermarketach. Poniżej prezentujemy kilka propozycji, które z powodzeniem przydadzą się małolatom.

Świetną propozycją dla dzieci w wieku szkolnym jest książka. Z pewnością pojawią się zarzuty, że to nudne i mało kreatywne, jednak trafiając w zainteresowania dzieci można im sprawić ogromną radość i odczarować złą sławę, z jaką nierzadko w szkole kojarzą się książki. Warto odejść od kanonu pozycji obowiązkowych i zapytać w księgarni o tytuły szczególnie uwielbiane przez dzieci. Dziewięciu przypadkom na dziesięć wróżę sukces.

To jednak nie wszystko. Warto pomyśleć o podarunku w wymiarze użytkowym. Kupowanie tandetnych gadżetów na chwilę nie jest dobrym pomysłem. Zastanówmy się, czy dziecko ma wszystko, czego potrzebuje do szkoły. A może jest coś, co może ubarwić naukę?

Niezbędnym elementem dziecięcego pokoju jest drukarka. Obecnie wybór jest tak ogromny, że każdy może bez problemu dopasować odpowiadające potrzebom rozwiązanie. Ja ze swoich doświadczeń zdecydowanie polecam marki Dell, Samsung i HP (kupowane w sklepie https://www.senetic.pl/). Dobry i niezawodny model na lata można wybrać już za 200 zł.

Trafnym pomysłem jest też projektor. Sprzęt nie tylko ubarwi oglądanie filmów, ale będzie też stanowił świetną pomoc naukową, ułatwiając zapamiętywanie. Realistyczny obraz sprawia, że można się poczuć jak na sali kinowej! Urządzenia są niestety nieco droższe niż drukarki – kupując model średniej półki trzeba się liczyć z wydatkiem 1200-1600 zł. Polecam modele BenQ, ViewSonic i Epson. Z tym ostatnim nie miałem do czynienia osobiście, ale znajomi chwalą :)

Na koniec ponadczasowa rada – nie dajmy się zwariować. Kupujmy to, co się przyda. Co prawda raz na jakiś czas szaleństwo zakupowe jest wskazane, ale pamiętajmy o granicach. Za kilka lat dziecko nam za nie podziękuje.

LifeChurch
Poprzedni

Kościół online?

Media społecznościowe
Następny

Social media wkroczyły do kościołów

Janusz Marek

Janusz Marek

Janusz Marek to wyjątkowa postać współczesnego świata, której żaden temat nie jest obcy. Wierzy w siłę internetu i słowa pisanego, dlatego też w serwisie ksiegi-parafialne.pl będzie publikował historie, ciekawostki, odkrycia, życiorysy, a także wiele innych informacji, które być może będą miały wpływ na dalsze dzieje ludzkości.

Brak komentarzy

Pozostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>