Nie sposób pisać o Adolfie Hitlerze w oderwaniu od potwornego ludobójstwa i faktu, że był jednym z największych zbrodniarzy w historii ludzkości. Jednak – jak to zwykle bywa – postacie kontrowersyjne i przerażające wzbudzają niemałe zainteresowanie. Ludzie próbują dociekać, kim dana osoba była, jak funkcjonowała w środowisku, chcąc poznać ją z innej, prywatnej strony. W poniższym materiale nie próbujemy dorobić Hitlerowi ludzkiej twarzy, nie jest to też próba zbagatelizowania jego zbrodniczej ideologii. Artykuł zawiera zbiór mniej lub bardziej potwierdzonych informacji z życia Führera, które stanowią jedynie quasi-historyczne ciekawostki.

HitlerAdolfZ przekorą zaczniemy od faktów, których sam Hitler z pewnością bardzo się wstydził. Nieliczni wiedzą, że część jego kompleksów wynikała z tego, że miał tylko jedno jądro. Podobno stracił je podczas bitwy na Sommą. Z medycznego punktu widzenia nie jest to szczególny problem, jednak dla osoby o tak chorej psychice i megalomanii musiało być to bardzo trudne. Zmagał się też z hipochondrią, przez którą przypisywał sobie coraz to nowsze choroby, leczone przez niego m.in. strychniną. Do jego rytuałów należało także okładanie się pijawkami. Jak podają niektóre źródła, pod koniec wojny jego obsesja rozwinęła się do takich rozmiarów, że bał się nawet zatrucia powietrzem.

Zainteresowania

Był wiernym fanem cyrkowych wyczynów. Z nieskrywaną radością dość często zdarzało mu się wlepiać wątpliwej urody ślepia w artystów wykonujących skomplikowane akrobacje. Żeńską część z nich zwykł obdarowywać drogimi prezentami. Doprawdy, romantyczny, rozczulający gest. Swoją drogą, podczas sekcji zwłok swojej siostrzenicy, z którą utrzymywał seksualne kontakty, jego jedyne refleksje dotyczyły tego, że powinien przejść na dietę wegetariańską.

Obawy

A HitlerEgzystencja tyrana była naznaczona wieloma dewiacjami, jednak wśród najbardziej zadziwiających jest jego chorobliwa nieśmiałość. Zwyrodnialec podobno miał obsesję na tym punkcje i był przerażony wizją tego, że ktoś go nakryje np. podczas kąpieli. Był ponoć także zwykłą ofiarą losu (paradoks). Zanim objawił się w nim Führer, nie radził sobie z otaczającą go rzeczywistością, dając się poznać jako tchórzliwa, niezdarna i leniwa postać. Dodatkowo, nie dość, że był dramatycznie nudny, to jeszcze dramatycznie niskie było jego pojęcie na ten temat, przez co godzinami głosił wywody na temat sztuki, doprowadzając słuchaczy do desperacji.

Przyzwyczajenia

Charakterystyka zbrodniarza nie rysuje się dość atrakcyjnie, jednak to jeszcze nie wszystko. Hitler był nieprzeciętnym chamem. Poza mównicą, na której – trzeba przyznać – umiejętnie wygłaszał propagandowe tyrady, wyróżniał się brakiem ogłady, uchodząc za wyjątkowego prostaka. Podobno podczas posiłków błyskawicznie pochłaniał wszystko, co było podane (ze szczególnym uwzględnieniem słodkich ciast) i dodawał do herbaty przynajmniej siedem łyżeczek cukru. Despota nie stronił też od obgryzania paznokci przy stole. Finezja!

Trudno zrozumieć, w jaki sposób prostak, cham, dewiant i po prostu głupiec porwał tłumy, dokonując tak makabrycznego ludobójstwa. Mamy jednak nadzieję, że przynajmniej w niewielkiej części zaspokoiliśmy Waszą ciekawość.

Hitler A

podpis mozart beethoven bach